Šafránová záhrada Košice

Obytný projekt Šafránová záhrada predstavuje originálne bývanie v parku v centre Košíc. Projekt ponúka vlastné parkovanie, občiansku vybavenosť, dostupnosť verejnou dopravou a bezprostredný kontakt s kultúrou. Celkovo je v novostavbe 73 bytov.

História projektu

Južná strana Moldavskej cesty sa v osemdesiatych rokoch 19. Storočia rozdeľovala v zlome domového radu, neďaleko továrne na škrob postavenej v roku 1864. Na mieste úzkej prieluky, ktorou odtekal malý potôčik, vznikla Šafránová (Zborovská) ulica. Komunikačne prepojila priliehajúcu časť mesta s rozľahlými lúkami na juhu, ktorým sa hovorilo Šafránová záhrada.

Materiály a vybavenie bytov

V súčasnosti sú ceny bytov stanovené pre alternatívu “holobyt”. V blízkej budúcnosti sa uvažuje o ďalších dvoch úrovniach výbavy bytov.

Obvodové steny z obytného projektu sú z pálených dutinových tvaroviek s oceľobetónovou konštrukciou. Medzibytové steny sú murované z pálených tehál a ponúkajú teda dobrú akustickú izoláciu.

Súčasťou holobytu sú bezpečnostné vchodové dvere s požiarnou odolnosťou a bezpečnostným kovaním v kovovej zárubni.

Povrchová úprava stien v izbách, chodbe, kuchyni a ostatných priestoroch je sadrová omietka s bielym náterom. V kúpeľni a WC sú sadrové omietky bez penetrácie a bez náteru. V bytoch je hladký finálny poter bez náteru a bez penetrácie pripravený pre uloženie podlahy.

V kúpeľni je predpríprava vývodu studenej vody a kanalizáciu na pračku a ostatnú sanitu, pre WC je prevedená zabudovaná nádržka s podomietkovým splachovaním. V kuchyni je predpríprava vývodu studenej vody a kanalizáciu na UR a drez. TUV je aj v kuchyni aj v kúpeľni vyvedená k miestam len pre vodovodné batérie. V byte sú hliníkové s parapetom a balkónové dvere s izolačným dvojsklom, alternatívne trojsklom.

Obklady a dlažby, interiérové dvere, kuchynská linka nie sú súčasťou vyhotovenia bytu v alternatíve “holobyt”.

Termíny

Začiatok predaja bytov: marec 2012
Začiatok výstavby: máj 2012
Termín ukončenia výstavby: október 2013

Ceny bytov

Ceny bytov v tejto novostavbe začínajú od 63 000 Eur s DPH za byt s výmerou 40.63 m2. Najdrahšie byty s celkovou výmerou 130 m2 vrátane logie sa predávajú za 206 000 Eur.

Rezervačná zábezpeka je 500 Eur a po jej vyplatení je byt označený ako rezervovaný. Až pri podpise Zmluvy o budúcej zmluve sa vypláca záloha 20 % z ceny bytu s DPH. Zvyšných 80 % z ceny bytu s DPH je splatných pri odovzdaní skolaudovaného bytu a podpise Kúpno-predajnej zmluvy. Rezervačná zábezpeka sa vracia klientovi.

Parkovacie miesto v podzemnej garáži nie je súčasťou ceny bytu. Cena jedného miesta je 10 000 Eur.

Kontakt

www.safran.sk

Developerom projektu je spoločnosť SAFRAN Slovakia, a.s, Kováčska 19, 040 01 Košice.

Zaujímajú sa o košické novostavby aj Vaši priatelia a známi? Zdieľajte s nimi tento článok.