Šafránová záhrada Košice


Obytný projekt Šafránová záhrada predstavuje originálne bývanie v parku v centre Košíc. Projekt ponúka vlastné parkovanie, občiansku vybavenosť, dostupnosť verejnou dopravou a bezprostredný kontakt s kultúrou. Celkovo je v novostavbe 73 bytov.

História projektu

Južná strana Moldavskej cesty sa v osemdesiatych rokoch 19. Storočia rozdeľovala v zlome domového radu, neďaleko továrne na škrob postavenej v roku 1864. Na mieste úzkej prieluky, ktorou odtekal malý potôčik, vznikla Šafránová (Zborovská) ulica. Komunikačne prepojila priliehajúcu časť mesta s rozľahlými lúkami na juhu, ktorým sa hovorilo Šafránová záhrada.

Materiály a vybavenie bytov

V súčasnosti sú ceny bytov stanovené pre alternatívu “holobyt”. V blízkej budúcnosti sa uvažuje o ďalších dvoch úrovniach výbavy bytov.

Obvodové steny z obytného projektu sú z pálených dutinových tvaroviek s oceľobetónovou konštrukciou. Medzibytové steny sú murované z pálených tehál a ponúkajú teda dobrú akustickú izoláciu.

Súčasťou holobytu sú bezpečnostné vchodové dvere s požiarnou odolnosťou a bezpečnostným kovaním v kovovej zárubni.

Povrchová úprava stien v izbách, chodbe, kuchyni a ostatných priestoroch je sadrová omietka s bielym náterom. V kúpeľni a WC sú sadrové omietky bez penetrácie a bez náteru. V bytoch je hladký finálny poter bez náteru a bez penetrácie pripravený pre uloženie podlahy.

V kúpeľni je predpríprava vývodu studenej vody a kanalizáciu na pračku a ostatnú sanitu, pre WC je prevedená zabudovaná nádržka s podomietkovým splachovaním. V kuchyni je predpríprava vývodu studenej vody a kanalizáciu na UR a drez. TUV je aj v kuchyni aj v kúpeľni vyvedená k miestam len pre vodovodné batérie. V byte sú hliníkové s parapetom a balkónové dvere s izolačným dvojsklom, alternatívne trojsklom.

Obklady a dlažby, interiérové dvere, kuchynská linka nie sú súčasťou vyhotovenia bytu v alternatíve “holobyt”.

Termíny

Začiatok predaja bytov: marec 2012
Začiatok výstavby: máj 2012
Termín ukončenia výstavby: október 2013

Ceny bytov

Ceny bytov v tejto novostavbe začínajú od 63 000 Eur s DPH za byt s výmerou 40.63 m2. Najdrahšie byty s celkovou výmerou 130 m2 vrátane logie sa predávajú za 206 000 Eur.

Rezervačná zábezpeka je 500 Eur a po jej vyplatení je byt označený ako rezervovaný. Až pri podpise Zmluvy o budúcej zmluve sa vypláca záloha 20 % z ceny bytu s DPH. Zvyšných 80 % z ceny bytu s DPH je splatných pri odovzdaní skolaudovaného bytu a podpise Kúpno-predajnej zmluvy. Rezervačná zábezpeka sa vracia klientovi.

Parkovacie miesto v podzemnej garáži nie je súčasťou ceny bytu. Cena jedného miesta je 10 000 Eur.

Kontakt

www.safran.sk

Developerom projektu je spoločnosť SAFRAN Slovakia, a.s, Kováčska 19, 040 01 Košice.

Komentáre sú uzavreté.