Novinky

Čo si môžete kúpiť v Prešove za 44 000 Eur?

Chcete bývať v novostavbe? Kým pred niekoľkými rokmi mali developeri problémy s predajom nových bytov, dnes sa musíte poponáhľať a zložiť zálohu ešte skôr ako je dokončená hrubá stavba. A oneskorenci sa už ulakomia aj na dispozične nie práve ideálne byty s nevýhodnou orientáciou. 

Obhliadku novostavby s množstvom voľných bytov sme si preto nemohli nechať ujsť, aj keď sme za ňou šli až do Prešova. Tentokrát sme však vynechali naše tradičné hodnotenie a porovnanie, keďže nejde o košický projekt.

Projekt Apartmány Torysa 2 má naozaj bohatú históriu, ktorá mu nepridala na dobrom mene, avšak samotná stavba je v tom naozaj nevinne. Bytový dom stojí už viac ako 6 rokov a doteraz sa na ňom prejavili iba drobné estetické vady. Byty sú jednoducho, ale prakticky dispozične riešené a záujemcovia si môžu vyberať od malých 1-izbových bytov, až po veľké 4-izbové mezonety.

Prekvapivá cena

Poďme však k tomu najpodstatnejšiemu. Príjemne nás prekvapili ceny bytov. Byty s takýmito nízkymi cenami by sa na košickom trhu dlho neohriali. Tak napríklad taký 2-izbový byt (ako dnes zvyknú označovať 1,5-izbové byty) s rozlohou 40 m2 a 8 m2 balkónom je za cenu 44 000 Eur naozaj dobrou kúpou. Najmä ak predpokladané náklady na bývanie sú na úrovni 70 Eur vrátane energií.A ak takýto byt dokážete prenajať za 300 Eur mesačne, tak už hovoríme o naozaj zaujímavej investícii.

3 thoughts on “Čo si môžete kúpiť v Prešove za 44 000 Eur?

  1. a preco tu u nas nevedia postavit rovnako lacne byty??? za 44 kupite mozno stary dvojizbak v povodnom stave

    1. Vedia, vid. Nova Saca.

      Ale byty na lepsom mieste sa proste predaju za viac, tak preco by niekto predal byt za 45 tisic, ked bez problemu najde kupcu za 60-70?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *