Nové byty

Valentina

Novostavba v centre Košíc s názvom Valentina so vstupom z Mäsiarskej a Hlavnej ulice ponúkne 2 až 4-izbové byty s rozlohou od 46m2 do 114m2. Bytový dom bude mať vlastné podzemné parkovisko s 29 parkovacími miestami so vstupom z z Mäsiarskej ulice a výťah. Okrem bytov budú v objekte aj obchodné a kancelárske priestory.

O projekte Valentina

Projekt vznikol obnovou dvoch objektov so vstupom z Mäsiarskej ulice a dvoch budov na Hlavnej ulici. Východná časť má fasádu orientovanú na Hlavnú ulicu (Hlavná 96,98). Západná časť je orientovaná na Mäsiarsku ulicu (Mäsiarska 57/A). Prepojením oboch častí vznikne nový prechod medzi ul. Hlavnou a Mäsiarskou cez novovybudovanú pasáž, ktorú budú lemovať obchody a kaviarne. Novostavba kopíruje historický pôdorys zástavby, zachované ostanú aj historické tvary a pôvodné krovy.

Celkovo bude v novostavbe 33 bytových jednotiek,  4 kancelárie a 24 obchodných priestorov.

Stavebníkom je spoločnosť Valentina Invest s.r.o., Hlavná 24, Košice, dodávateľom stavby ZIPP Bratislava. Stavebné práce začali 19. 7. 2010 a predpokladaný dátum ukončenia stavby je december 2013. Prvé byty by však mali byť odovzdané už v lete 2013.

Vybavenie bytu

Byty sa predávajú v najvyššom štádiu holobytu, kompletne vybavené okrem kuchynskej linky:

  • drevené podlahy
  • obklady a sanita v talianskom dizajne
  • interiérové dvere a zárubne
  • plynový kotol, radiátory
  • telefónne, televízne, satelitné rozvody a videovrátnik
  • bezpečnostné a protipožiarne dvere

Pre rezerváciu bytov je potrebné zložiť 10% z ceny bytu. Doplatok zvyšnej sumy až po kolaudácii.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *